Kryokomora

Ako prebieha kryoterapia?
Klient vstupuje do kryokomory na dobu 2 až 5 minút počas ktorých má na sebe spodné prádlo/plavky, ponožky/obuv a klientovi sú poskytnuté tieto ochranné prostriedky – čelenka (so zabudovanými slúchadlami s možnosťou prehrávania hudby), rukavice a rúška na tvár. Klient bude mať následne po terapii k dispozícii profesionálne trenažéry – bicykel a veslovací trenažér k zahriatiu organizmu, v odporúčanom trvaní minimálne 5 až 10 minút. Celá procedúra (príprava, pobyt v kryokomore, zahriatie) trvá 20 minút.

Účinky kryoterapie

ANTI – AGING:
Kryoterapia pôsobí anti-oxidačne, tým že zlepšuje schopnosť organizmu brániť sa voľným radikálom a toxínom, napomáha obnove poškodených buniek a tak spomaľuje proces starnutia. Napomáha tvorbe kolagénu, čo má za následok zlepšenie stavu a pružnosti pokožky.

ZRÝCHLENIE METABOLIZMU:
Kryoterapia zrýchľuje metabolizmus a tým pomáha v procese chudnutia. V dôsledku znovu zohriatia organizmu sa spotrebuje energia porovnateľná s intenzívnym tréningom. Pri jednej terapii organizmus spáli okolo 400 až 800 kcal. Opakovaná návšteva krykomory vedia k dlhodobému zrýchleniu metabolizmu, čo prispieva k zníženiu hmotnosti a prejavom celulitídy u žien.

REGENERÁCIA A ÚĽAVA OD BOLESTI
Kryoterapia pomáha pri regenerácii unavených svalov a uľavuje pri bolesti pohybového ústrojenstva. Urýchľuje a zvyšuje kvalitu hojenia zranení (zvýšenou cirkuláciou krvi), pomáha predchádzať únavovým zraneniam, mikrotraumám a zápalom vo svaloch a šľachách. Zvyšuje výkon a kondíciu organizmu a udržiava tento stav dlhodobo. Súčasné štúdie preukazujú dočasnú úľavu od bolesti spôsobenej chronickými zápalovými reumatickými ochoreniami (napr. reumatoidná artritída).

PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK
Kryoterapia znižuje pôsobenie akútnych a chronických zápalových procesov v tele, čo má za následok zníženie rizika chorôb ako sú rakovina, cukrovka, depresia, demencia a artróza. Redukcia zápalových procesov vedie k celkovému zdraviu organizmu a odstráneniu chorôb spojených s ich výskytom.

ZLEPŠENIE ŠPORTOVEJ VÝKONNOSTI
Kryoterapia pomáha pri regenerácii unavených svalov a uľavuje pri bolesti pohybového ústrojenstva. Urýchľuje a zvyšuje kvalitu hojenia zranení (zvýšenou cirkuláciou krvi), pomáha predchádzať únavovým zraneniam, mikrotraumám po ťažkých tréningoch/zápasoch a zápalom vo svaloch a šľachách, odbúrava kyselinu mliečnu. Zvyšuje výkon a kondíciu organizmu a udržiava tento stav dlhodobo.

ZLEPŠENIE IMUNITY
Kryoterapia aktivuje imunitný systém a odolnosť organizmu proti vírusom. Znižuje zápalové procesy v tele, tým že stimuluje tvorbu hormónu norepinefrínu. Pomáha redukovať priebeh ochorení ako skleróza multiplex, astma bronchiale, alergická nádcha a iné.

ZLEPŠENIE STAVU PLETI (EKZÉMY)
Kryoterapia pomáha zlepšovať prejavy kožných ochorení ako psoriáza, atopická dermatitída, neurodermatitída. Viditeľné účinky sú zaznamenané už po absolvovaní 10 procedúr.

STRES MANAŽMENT
Kryoterapia spôsobuje zvýšenie hladiny endorfínov (telu vlastný morfín), pozitívne pôsobí na psychiku, uvoľňuje napätie a stres a pozdvihuje náladu. Zlepšuje sa efektivita, vytrvalosť a odolnosť centrálneho nervového systému voči únave a záťaži, syndrómu vyhorenia a zlepšuje sa presnosť myslenia.