Infolinka & Objednávky

0918 500 282/0800 500 512

„Ľudský organizmus vystavený extrémne nízkej teplote sa dostane do stavu pohotovosti („fight-or-flight“), čo spôsobuje zvýšenie cirkulácie krvi a zníženie zápalových procesov. Do krvi sa uvoľňujú telu vlastné hormóny, ktoré prispievajú k celkovému zlepšeniu kondície a pocitu šťastia.“

Kryoterapia je v súčasnosti jednou z najvyhľadávanejších metód vystavenia tela extrémnemu suchému chladu (až -95°C) za účelom stimulácie fyzického a mentálneho zdravia. Ľudský organizmus sa dostane do stavu, kedy sa zvýši cirkulácia krvi a aktivujú sa protizápalové procesy v tele.

Do tela sa uvoľňujú hormóny, ktoré prispievajú k celkovému zlepšeniu kondície a pocitu šťastia. Celotelová kryoterapia – Kryoboost využíva najnovšiu technológiu chladenia vzduchom, čo umožňuje plnú programovateľnosť terapií a ich aplikáciu pre celý rad klientov.

Kryoboost

Kryoboost

Pre koho je kryoterapia určená?
Kryoterapia je pre každého, kto má záujem o aktívny životný štýl a chce zveľadiť svoje zdravie. Pre aktívnych športovcov, pre ľudí hľadajúcich úľavu od bolesti (po úrazoch/operáciách), pre každého kto hľadá efektívny spôsob regenerácie, zbavenie sa stresu a boja proti únave.

Účinky kryoterapie
Kryoterapia zrýchľuje regeneráciu svalstva, uľavuje od bolesti akejkoľvek časti tela. Pomáha znižovať hmotnosť a pôsobí proti starnutiu a škodlivým symptómom pleti.

Po absolvovaní kryoterapie zažijete ozajstnú záplavu hormónov a úžasný pocit z vlastného tela.

  • ANTI – AGING, ZNÍŽENIE OXIDAČNÉHO STRESU
  • ZRÝCHLENIE METABOLIZMU -> ZNIŽOVANIE HMOTNOSTI
  • REGENERÁCIA A ÚĽAVA OD BOLESTI
  • PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK
  • ZLEPŠENIE ŠPORTOVEJ VÝKONNOSTI
  • ZLEPŠENIE IMUNITY
  • ZLEPŠENIE STAVU PLETI (EKZÉMY)
  • STRES MANAŽMENT
Kryokomora

Ako prebieha kryoterapia?
Klient vstupuje do kryokomory na dobu 2 až 5 minút počas ktorých má na sebe spodné prádlo/plavky, ponožky/obuv a klientovi sú poskytnuté tieto ochranné prostriedky – čelenka (so zabudovanými slúchadlami s možnosťou prehrávania hudby), rukavice a rúška na tvár. Klient bude mať následne po terapii k dispozícii profesionálne trenažéry – bicykel a veslovací trenažér k zahriatiu organizmu, v odporúčanom trvaní minimálne 5 až 10 minút. Celá procedúra (príprava, pobyt v kryokomore, zahriatie) trvá 20 minút.

Účinky kryoterapie

ANTI – AGING:
Kryoterapia pôsobí anti-oxidačne, tým že zlepšuje schopnosť organizmu brániť sa voľným radikálom a toxínom, napomáha obnove poškodených buniek a tak spomaľuje proces starnutia. Napomáha tvorbe kolagénu, čo má za následok zlepšenie stavu a pružnosti pokožky.

ZRÝCHLENIE METABOLIZMU:
Kryoterapia zrýchľuje metabolizmus a tým pomáha v procese chudnutia. V dôsledku znovu zohriatia organizmu sa spotrebuje energia porovnateľná s intenzívnym tréningom. Pri jednej terapii organizmus spáli okolo 400 až 800 kcal. Opakovaná návšteva krykomory vedia k dlhodobému zrýchleniu metabolizmu, čo prispieva k zníženiu hmotnosti a prejavom celulitídy u žien.

REGENERÁCIA A ÚĽAVA OD BOLESTI
Kryoterapia pomáha pri regenerácii unavených svalov a uľavuje pri bolesti pohybového ústrojenstva. Urýchľuje a zvyšuje kvalitu hojenia zranení (zvýšenou cirkuláciou krvi), pomáha predchádzať únavovým zraneniam, mikrotraumám a zápalom vo svaloch a šľachách. Zvyšuje výkon a kondíciu organizmu a udržiava tento stav dlhodobo. Súčasné štúdie preukazujú dočasnú úľavu od bolesti spôsobenej chronickými zápalovými reumatickými ochoreniami (napr. reumatoidná artritída).

PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK
Kryoterapia znižuje pôsobenie akútnych a chronických zápalových procesov v tele, čo má za následok zníženie rizika chorôb ako sú rakovina, cukrovka, depresia, demencia a artróza. Redukcia zápalových procesov vedie k celkovému zdraviu organizmu a odstráneniu chorôb spojených s ich výskytom.

ZLEPŠENIE ŠPORTOVEJ VÝKONNOSTI
Kryoterapia pomáha pri regenerácii unavených svalov a uľavuje pri bolesti pohybového ústrojenstva. Urýchľuje a zvyšuje kvalitu hojenia zranení (zvýšenou cirkuláciou krvi), pomáha predchádzať únavovým zraneniam, mikrotraumám po ťažkých tréningoch/zápasoch a zápalom vo svaloch a šľachách, odbúrava kyselinu mliečnu. Zvyšuje výkon a kondíciu organizmu a udržiava tento stav dlhodobo.

ZLEPŠENIE IMUNITY
Kryoterapia aktivuje imunitný systém a odolnosť organizmu proti vírusom. Znižuje zápalové procesy v tele, tým že stimuluje tvorbu hormónu norepinefrínu. Pomáha redukovať priebeh ochorení ako skleróza multiplex, astma bronchiale, alergická nádcha a iné.

ZLEPŠENIE STAVU PLETI (EKZÉMY)
Kryoterapia pomáha zlepšovať prejavy kožných ochorení ako psoriáza, atopická dermatitída, neurodermatitída. Viditeľné účinky sú zaznamenané už po absolvovaní 10 procedúr.

STRES MANAŽMENT
Kryoterapia spôsobuje zvýšenie hladiny endorfínov (telu vlastný morfín), pozitívne pôsobí na psychiku, uvoľňuje napätie a stres a pozdvihuje náladu. Zlepšuje sa efektivita, vytrvalosť a odolnosť centrálneho nervového systému voči únave a záťaži, syndrómu vyhorenia a zlepšuje sa presnosť myslenia.

Využite naše akcie

AKCIA

PLEŤ

Carbon Peel Tvár v akciovej cene 140€

Chcem vedieť viac

AKCIA

PEDIKÚRA

Pedikúra Footlogix s CND Shellackom v akciovej cene 59€

Chcem vedieť viac

AKCIA

PLEŤ

Ala Palla YOUNG AND BEAUTIFUL 50min v akciovej cene 60€

Chcem vedieť viac

Novinky

Chcete vedieť viac o novinkách v IEM SPA ako Pilates by Mia, Odstránenie tetovania a viac?

Kliknite na odkaz nižšie pre zobrazenie našich noviniek.

Viac o novinkách