• Hormonálny profil Pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Na odber je potrebné prísť nalačno.

  Hormonálny profil je určený osobám vo fertilnom veku. Vyšetrenie je vhodné vykonať 2. deň menštruačného cyclu. Okrem pohlavných hormónov (estradiol, progesterón) obsahuje regulačné hormóny hypofýzy (folikulostimulačný a luteinizačný hórmón) a prolaktín a hodnoty mužských pohlavných hormónov (voľný testosterón) Ďalej obsahom hormonálneho profilu je aj vyšetrenia hormónov štítnej žľazy. Pri nevyrovnaných hodnotách je následne vhodná konzultácia u gynekológa. Odbery sa vykonávajú podľa cyklu - 1. odber - 1.-3. deň cyklu / 2. odber - cca 14. deň cyklu.

  20 min 120 €

 • Celiakia Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno.

  Celiakia je trvalá neznášanlivosť imunitného systému k lepkovej bielkovine glutén, ktorý sa nachádza v mnohých druhoch obilia, ako sú pšenica, raž, jačmeň, špalda, kamut, ovos a triticale. Ľudia trpiaci celiakiou nesmú jesť žiadne výrobky obsahujúce obilniny s lepkom. U detí a dospelých s genetickou predispozíciou vedie príjem potravín obsahujúcich glutén alebo čo i len stopy gluténu k imunitnej reakcii v čreve.

  20 min 70 €

 • Histamínová intolerancia Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno.

  O histamínovej intolerancii hovoríme vtedy, ak dôjde k nepomeru medzi prísunom histamínu a schopnosťou organizmu odbúrať ho s následnými histamínovými prejavmi. HIT sa zväčša spája so symptómami, ako sú opakované bolesti hlavy, žihľavka a bolesti brucha a iné. K diagnóze prispieva stanovenie enzýmu diaminooxidázy (DAO), ktorého úlohou je odbúravanie histamínu. DAO vyšetrujeme z krvi pacienta, stanovujú sa jeho koncentrácia a aktivita.

  20 min 70 €

 • Alergie - potraviny IgE Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber nie je potrebné prísť nalačno (ľahké raňajky). Odber by mal byť realizovaný 6 týždňov - 3 mesiace po predpokladanej alergickej reakcii.

  Balíček Alergie – potraviny IgE je určený ako skríningové vyšetrenie pri podozrení na potravinovú alergiu. Ide o stanovenie základných krvných parametrov, ktoré napovedajú na prítomnosť alergie – krvný obraz s počtom eozinofilov, celkové IgE a špecifické IgE proti 20 najčastejším potravinovým alergénom (bielok, žĺtok, mlieko, kvasnice, ryža, múka pšeničná, ražná, sója, orech búrsky, lieskový, mandľa, jablko, marhuľa, kivi, zeler, mrkva, paradajka, zemiak, treska, krab). Keďže ide o krvné testy, je nevyhnutné správne načasovanie testu – optimálny odber v období medzi 6 týždňom a 3 mesiacom po odznení príznakov.

  20 min 100 €

 • Základné potraviny 54 Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno. 5 dní pred odberom nebrať antihistaminiká (antialergiká) ak to zdravotný stav dovoľuje. V prípade predpísanej liečby konzultujte vysadenie liekov s vašim ošetrujúcim lekárom.

  Potravinová intolerancia sa vo väčšine prípadov pripisuje jednému z 54 najčastejších alergénov. Na určenie špecifickej IgG reakcie najbežnejžích potravinových alergénov je vhodná skupina vyšetrení.

  20 min 150 €

 • Základné potraviny 108 Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno. 5 dní pred odberom nebrať antihistaminiká (antialergiká) ak to zdravotný stav dovoľuje. V prípade predpísanej liečby konzultujte vysadenie liekov s vašim ošetrujúcim lekárom.

  Potravinová intolerancia sa vo väčšine prípadov pripisuje jednému z 108 najčastejších alergénov. Na určenie špecifickej IgG reakcie najbežnejších potravinových alergénov je vhodná skupina vyšetrení.

  20 min 270 €

 • Alternatívne potraviny Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno. 5 dní pred odberom nebrať antihistaminiká (antialergiká) ak to zdravotný stav dovoľuje. V prípade predpísanej liečby konzultujte vysadenie liekov s vašim ošetrujúcim lekárom.

  Rozšírená skupina vyšetrení je zameraná na určenie špecifickej IgG reakcie na alternatívne potravinové alergény, ako su exotické ovocie, morske plody či menej konzumované druhy mäsa.

  20 min 220 €

 • Skryté, vzácne a zriedkavé potravinové alergie Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno. 5 dní pred odberom nebrať antihistaminiká (antialergiká) ak to zdravotný stav dovoľuje. V prípade predpísanej liečby konzultujte vysadenie liekov s vašim ošetrujúcim lekárom.

  Rozšírená skupina vyšetrení je zameraná na určenie špecifickej IgG reakcie na veľmi zriedkavé a vzácne potravinové alergény, ako sú exotické koreniny a morské plody alebo zriedavé druhy húb a plesní.

  20 min 220 €

 • ALL - IN - ONE Pokyny pred odberom: pred odberom je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda). Odporúčame pred odberom nedržať žiadnu eliminačnú diétu. Na odber je potrebné prísť nalačno. 5 dní pred odberom nebrať antihistaminiká (antialergiká) ak to zdravotný stav dovoľuje. V prípade predpísanej liečby konzultujte vysadenie liekov s vašim ošetrujúcim lekárom.

  Tento balík vyšetrení je zameraný na určenie špecifickej IgG reakcie na všetky potravinové alergény, ktoré dokáže naša súčasná medicína spoľahlivo odhaliť. Ide o rozdielne odberové materiály, preto výsledky vyšetrenia nemusia byť porovnateľné a líšia sa aj v interpretácii. Pacientom odporúčame pri opakovanom vyšetrení použiť rovnaký systém odberového materiálu (venózna/kapilárna krv). Zákernosťou IgG reakcie na potraviny je jej oneskorenosť. Často sa prejavuje niekoľko hodín až dní, v niektorých prípadoch až týždňov po požití problémovej potraviny, preto nemusí byť so zdravotnými problémami vôbec spájaná. Toto oneskorenie je spôsobené aj tým, že IgG potravinová alergia je charakterizovaná slabým zápalom, ktorý sa stáva symptomatickým, až keď prejde do chronického štádia, čo nastáva po opakovanom dlhodobom príjme problematickej potraviny, cca 2 – 3 krát za týždeň (kumulatívny efekt).

  20 min 520 €